Veiksmīgas saimniekošanas pamatā ir uzņēmība un vēlme strādāt – ZS “Rubuļi”

Publicēts: 08.11.2023.
Dalies
logo-600x74

Darbošanās vairākās lauksaimniecības nozarēs, iespējami lielākas pievienotās vērtības piešķiršana produktiem, sadarbība ar pētniekiem un jaunu produktu ieviešana ražošanā, vienlaikus izmantojot modernās tehnoloģijas, – ar šādu attieksmi un nosacījumu īstenošanu Zaņas pagasta z/s “Rubuļi” 25 gadu laikā ir kļuvusi par vienu no visinovatīvākajiem Latvijas ražotājiem lauksaimniecības nozarē.

Saimniecībā ir attīstītas vairākas ražošanas nozares. Graudu audzēšana, cūku nobarošana un gaļas pārstrāde papildina cita citu. 

Pavisam saimniecībā apsaimnieko 975 ha zemes, tostarp 750 ha ir “Rubuļu” īpašumā. “Rubuļos” 460 ha platībā audzē divas ziemas kviešu šķirnes, 220 ha aug ziemas rapsis, 180 ha – vasaras mieži, 32 ha – soja, tad vēl ir papuve un zeme meliorācijai.

1991. gadā dibinātā z/s “Rubuļi” cūkkopībai nopietni pievērsās 1998. gadā. Divus gadus vēlāk saimniecība nopirka bijušo kolhoza cūku fermu. Patlaban “Rubuļos” pavisam audzē aptuveni 2500 cūkas – pamatā ir Landrases šķirne, to krusto ar Jorkšīras šķirni, tālāk sēklo ar gaļas šķirni.

Šogad z/s “Rubuļi” plānots iesēt 86 ha sojas. Jau iegādātas iekārtas un sākta sojas eļļas spiešana. Sojas spraukumus saimnieki izbaros cūkām, bet eļļu, iespējams, pēc visu nepieciešamo formalitāšu nokārtošanas piegādās patērētājiem.

”Rubuļu” saimnieku entuziasms, saimniekošanas spēja un pozitīvā attieksme pret lietām un dzīvi 25 gadu laikā ir novedusi saimniecību pie stabilas izaugsmes.

Video “Es – savai zemītei”

Atsauce uz avotu:
Raidījums “Es — savai zemītei”
2018.gada 3.martā

Jaunākās ziņas
Mierpilnus un saules pielietus svētkus!
Cūkgaļas (S un E klases) vidējās iepirkuma cenas Latvijā 2024. gada aprīļa trešajā nedēļā (līdz 21.04.2024.) bija attiecīgi par 10,0% un 10,5% zemā...
Atgādinām, ka no 15.marta līdz 1.jūlijam var iesniegt pieteikumus atbalsta pasākumā “Ražas, dzīvnieku, sējumu un stādījumu apdrošināšanas prēmija”....

Aizsargāta lapa

Lai lasītu saturu, ielogojieties!