LAD: Var pieteikties atbalstam dzīvnieku, sējumu un stādījumu platību apdrošināšanai

Publicēts: 26.04.2024.
Dalies
griku-lauks-un-negaiss

Atgādinām, ka no 15.marta līdz 1.jūlijam var iesniegt pieteikumus atbalsta pasākumā “Ražas, dzīvnieku, sējumu un stādījumu apdrošināšanas prēmija”.
❗ Atbalsts segs līdz 50% no apdrošināšanas izmaksām.
Pārliecinieties, ka Jūsu:
✅ polise ir spēkā 2024.gadā;
✅ apdrošinātie lauki pieteikti ISIP;
✅ dzīvnieki – reģistrēti Lauksaimniecības datu centrā (LDC).

No šī gada 15. marta līdz 1. jūlijam var iesniegt projektu pieteikumus atbalsta pasākumā “Ražas, dzīvnieku, sējumu un stādījumu apdrošināšanas prēmija”. Atbalsta mērķis ir, daļēji sedzot izdevumus par apdrošināšanas prēmiju, veicināt lauksaimnieku iesaistīšanos lauksaimniecības nozaru riska mazināšanā. Otrās kārtas finansējums ir 15,7 miljoni eiro.

LAD pārstāve Baiba Kliedere uzsver: “Klientiem ir jāņem vērā, ka atbalstu piešķir par 2024. gadā spēkā esošām un pilnībā apmaksātām apdrošināšanas polisēm. Turklāt platībai, ko apdrošina, ir jābūt pieteiktai Ilgtspēju sekmējošo ienākumu pamatatbalstam (ISIP). Savukārt dzīvniekiem – reģistrētiem Lauksaimniecības datu centrā (LDC).”

Atbalsta intensitāte ir paredzēta 50% apmērā no apdrošināšanas polises attiecināmajiem iegādes izdevumiem.

Lai saņemtu atbalstu, pretendentiem LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā ir jāiesniedz pieteikums, apdrošināšanas līgums (polise), kā arī citi dokumenti un informācija par saņemtajiem atbalstiem. Tālrunis uzziņām: +371 67095000 (darba dienās no 8.00 – 20.00).

Plašāka informācija par pieteikšanās nosacījumiem ir skatāma dienesta tīmekļvietnē.  

Projektus var īstenot ar Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) 2023.-2027. gadam atbalstu.

Avots: Var pieteikties atbalstam dzīvnieku, sējumu un stādījumu platību apdrošināšanai | Lauku atbalsta dienests (lad.gov.lv)

Jaunākās ziņas
Mierpilnus un saules pielietus svētkus!
Cūkgaļas (S un E klases) vidējās iepirkuma cenas Latvijā 2024. gada aprīļa trešajā nedēļā (līdz 21.04.2024.) bija attiecīgi par 10,0% un 10,5% zemā...
Šī gada 11. aprīlī notika ikgadējā k/s “Latvijas Cūku audzētāju asociācija” biedru kopsapulce, šogad iezīmejot asociācijas 25. gadadien...

Aizsargāta lapa

Lai lasītu saturu, ielogojieties!