Cūkkopības nozares profesionāļu diena 2023 – prezentācijas

Publicēts: 25.11.2023.
Dalies
poster

Šī gada 23. novembrī Šlokenbekas muižā notika ikgadējais Latvijas atzītu cūku selekcijas organizāciju rīkots pasākums  “Cūkkopības nozares profesionāļu diena 2023”.

Pasākumā piedalījas vairāk kā 70 pārstāvji no cūkkopības nozares, atbildīgās amatpersonas no Latvijas Zemkopības ministrijas, ekonomikas specialisti, pētnieki un saeimas deputāti.

Konferenci atklāja k/s “Latvijas Cūku audzētāju asociācija” valdes locekle Dzintra Lejniece ar ieskatu izaicinājumos, ar kuriem jāsaskaras cūkkopības nozarei šobrīd. Zemkopības ministrs Armands Krauze savā uzrunā  uzsvēra cūkkopības nozares nozīmi valsts tautsaimniecībā, vēlot arī turpmāk augt un attīstīties.

Zemkopības ministrījas Veterinārā un pārtikas departamenta Dzīvnieku veselības un veterināro zāļu nodaļas departamenta direktora vietniece Antra Briņķe iepazīstināja konforences dalībniekus ar izaicinājumiem cūku veselības jomā.

Par veterinārās uzraudzības aktualitātēm un cūkkopības nozares nākotnes izaicinājumiem ĀCM un biodrošības jomā, prezentāciju sniedza Pārtikas un veterināra dienesta veterinārās uzraudzības departamenta direktore Kristīne Lamberga.

Par nozares izacinājumiem ilgtspējas nodrošināšanai, par slāpekļa izmantošanas efektivitātes aprēķinu un CO2 emisiju noteikšanu uzņēmuma vērtību ķēdē stāstīja  Agroresursu un ekonomikas institūta bioekonomikas nodaļas lauksaimniecības attīstības un ekonomisko attiecību daļas ekonomiste/ pētniece Ieva Leimane.

AS “Citadele” ekonomists Mārtiņš Āboliņš iepazīstināja konforences dalībniekus ar aktuālo situāciju Latvijas ekonomikā, inflācijas un resursu cenu rādītājiem, un esošo un provizorisko kredītprocentu likmju izmaiņām. M. Āboliņš vērsa uzmanību uz to, ka uzņēmumiem jāgatavojas ilgtspējas apliecināšanas ziņojumu gatavošanai nākotnē!

Ar aktualitātēm ciltsdarba jomā un nozares ekonomiskajiem un sociālajiem izaicinājumiem dalījas Topigs Norsvin Key Account Manager Jonas Žultauskas no Lietuvas.

Konferencies noslēgumā k/s “Latvijas Cūku audzētāju asociācijas” valdes locekle Dzintra Lejniece ieskicēja ceļa karti cūkkopības nozarei šajā pārmaiņu laikā un pasniedza simboliskas balvas labākām šķirnes cūku audzētavām par sasniegumiem selekcijas jomā.

Paldies organizatoriem, lektoriem un apmeklētājiem, un uz tikšanos atkal nākamgad!

Jaunākās ziņas
ACM-un-biodrosiba_LCAA-04.07.2024-2Download
Aicinām apmeklēt “Cūku Ciltsdarba centrs” un “Agrosels” rīkoto kvalifikācijas paaugstināšanas pasākumu šī gada 4. jūlijā, p...

Aizsargāta lapa

Lai lasītu saturu, ielogojieties!