2023. gada eiropas cūku audzētāju kongress: prezentācijas (1. daļa)

Publicēts: 28.07.2023.
Dalies
epplogo

Vispirms… Apsveicam Latvijas hokeja izlasi ar bronzu!

Pieejamas pirmās prezentācijas no 2023. gada Eiropas Cūku audzētāju kongresa.

  • David Loppart no biotehnoloģiju farmācijas uzņēmuma HIPRA prezentēja jauninājumus, lai celtu darba efektivitāti caur informāciju un mākslīgā intelekta tehnoloģijām, lielu uzmanību veltot arī cilvēkafaktoram saimniekošanā.

Prezentācija pieejama: DavidLoppart:Working together with pig producers: new tools to improve efficiency

  • Sandra Blome no Friedrich Löffler Institūta Vācijā, prezentēja jaunākos pētījumus un prognozes ĀCM ierobežošanai un tā potenciālai izplatībai Eiropā.

Prezentācija pieejama: Sandra Blome: African swine fever A technical view on risks and their mitigation

  • APC viceprezidents pētniecības un attīstības jomā Javier Polo prezentēja cūku audzēšanas iespējas,  neizmantojot cinka oksīdu un analizēja tā potenciālo aizvietotāju priekšrocības un trūkumus.

Prezentācija pieejama: Javier Polo: Growing pigs without zinc oxide: a nutritional viewpoint

  • Gé Backus (Wageningen Universitāte Nīderlandē; Connecting Agri&Food direktors) prezentēja ES plānotās politikas dzīvnieku labturības jautājumā aprēķinātās provizoriskās izmaksas, lai šo noteikumu izpildi nodrošinātu, un kādu ekonomisko ietekmi tas var radīt. 

Prezentācija pieejama: Ge Backus: Economic impact of selected EU policy options for animal welfare

  • Ivan Diaz, pētnieks no IRTA-CReSA prezentēja ESFLU (Eiropas Cūku gripas tīkls) paveikto; iepazīstināja ar būtiskākajiem faktiem par cūku gripu un tās celmiem. Kongresā tika runāts par izaicinājumiem, ar kādiem jāsaskaras cūku gripas izplatības monitorēšanā un kontrolē, un organizācijas izvirzītajiem mērķiem.

Prezentācija pieejama: Ivan Diaz: Overview on ESFLU “European Swine Influenza Network”

Pārējās EPP Congress 2023 prezentācijas tiks publicētas drīzumā!

Jaunākās ziņas
Mierpilnus un saules pielietus svētkus!
Cūkgaļas (S un E klases) vidējās iepirkuma cenas Latvijā 2024. gada aprīļa trešajā nedēļā (līdz 21.04.2024.) bija attiecīgi par 10,0% un 10,5% zemā...
Atgādinām, ka no 15.marta līdz 1.jūlijam var iesniegt pieteikumus atbalsta pasākumā “Ražas, dzīvnieku, sējumu un stādījumu apdrošināšanas prēmija”....

Aizsargāta lapa

Lai lasītu saturu, ielogojieties!