2023. gada eiropas cūku audzētāju kongress: prezentācijas (1. daļa)

Publicēts: 28.07.2023.
Dalies
epplogo

Vispirms… Apsveicam Latvijas hokeja izlasi ar bronzu!

Pieejamas pirmās prezentācijas no 2023. gada Eiropas Cūku audzētāju kongresa.

  • David Loppart no biotehnoloģiju farmācijas uzņēmuma HIPRA prezentēja jauninājumus, lai celtu darba efektivitāti caur informāciju un mākslīgā intelekta tehnoloģijām, lielu uzmanību veltot arī cilvēkafaktoram saimniekošanā.

Prezentācija pieejama: DavidLoppart:Working together with pig producers: new tools to improve efficiency

  • Sandra Blome no Friedrich Löffler Institūta Vācijā, prezentēja jaunākos pētījumus un prognozes ĀCM ierobežošanai un tā potenciālai izplatībai Eiropā.

Prezentācija pieejama: Sandra Blome: African swine fever A technical view on risks and their mitigation

  • APC viceprezidents pētniecības un attīstības jomā Javier Polo prezentēja cūku audzēšanas iespējas,  neizmantojot cinka oksīdu un analizēja tā potenciālo aizvietotāju priekšrocības un trūkumus.

Prezentācija pieejama: Javier Polo: Growing pigs without zinc oxide: a nutritional viewpoint

  • Gé Backus (Wageningen Universitāte Nīderlandē; Connecting Agri&Food direktors) prezentēja ES plānotās politikas dzīvnieku labturības jautājumā aprēķinātās provizoriskās izmaksas, lai šo noteikumu izpildi nodrošinātu, un kādu ekonomisko ietekmi tas var radīt. 

Prezentācija pieejama: Ge Backus: Economic impact of selected EU policy options for animal welfare

  • Ivan Diaz, pētnieks no IRTA-CReSA prezentēja ESFLU (Eiropas Cūku gripas tīkls) paveikto; iepazīstināja ar būtiskākajiem faktiem par cūku gripu un tās celmiem. Kongresā tika runāts par izaicinājumiem, ar kādiem jāsaskaras cūku gripas izplatības monitorēšanā un kontrolē, un organizācijas izvirzītajiem mērķiem.

Prezentācija pieejama: Ivan Diaz: Overview on ESFLU “European Swine Influenza Network”

Pārējās EPP Congress 2023 prezentācijas tiks publicētas drīzumā!

Jaunākās ziņas
Aicinām izmantot iespēju un ievietot savu sludinājumu – pērc, pārdod, maini, meklē darbinieku, piedāvā prakses vietu u.c. Asociācijas mājaslapā. ...
Pieejamas atbalsts veterināro pakalpojumu sniedzējiem datortehnikas, viedierīču un tehniskā nodrošinājuma mikroorganismu jutībai pret antimikrobiāl...
Šī gada 23. novembrī Šlokenbekas muižā notika ikgadējais Latvijas atzītu cūku selekcijas organizāciju rīkots pasākums  “Cūkkopības nozares pr...

Aizsargāta lapa

Lai lasītu saturu, ielogojieties!