Publicēts: 12.11.2021

Sakarā ar saimnieka prioritāšu maiņu ir iespējams iegādāties šādu saimniecību

 

Saimniecība KUNTURI ir cūkkopības saimniecība Ziemeļvidzemē, Valmieras novada Jeru pagastā pie autoceļa Valmiera – Rūjiena, 150km no Rīgas, 38km no Valmieras, 2 km no Rūjienas.

Saimniecībā tiek turētas 300 sivēnmātes, kopā ir ap 5000 cūkas no tikko dzimušiem sivēniem līdz kaujamiem bekoniem. Mēnesī vidēji tiek nokauti ap 650 bekoni, saražojot  vidēji ap 58 t cūkgaļas. Cūkas izvietotas 4 fermās, kuras rekonstruētas 2010.-2012.gadā, ieviešot sauso barošanu, zemgrīdas mēslu izvākšanas sistēmas, zemgrīdas ventilācijas sistēmas. Lopbarību saimniecībā gatavo uz vietas. Šķidrmēslu uzglabāšanai ir lagūnas tipa mēslu krātuve. Visa saimniecības teritorija ir iežogota un aprīkota ar dezobedri un transportlīdzekļu dezinfikatoru.

Šobrīd saimniecībā tiek uzstādīts jauns, jaudīgs apkures katls fermu apsildei un karstā ūdens nodrošināšanai ražošanai. 2021.gadā ierīkots jauns dzīlurbums ūdens ieguvei.

Saimniecībai ir A kategorijas piesārņojošās darbības atļauja.

Saimniecībai ir pašai sava kautuve, kurā tiek kautas tikai šīs saimniecības cūkas, un neliels gaļas pārstrādes cehs, kurā tiek gatavota gaļas kulinārija un kūpināta gaļa, receptēs izceļot tradicionālās Vidzemes garšas un gatavošanas paņēmienus.

Kopā uzņēmumā nodarbināti 66 darbinieki, no tiem 20 tirdzniecībā.

Kopš 2009.gada saimniecība pamazām ir atvērusi 8 firmas veikalus Vidzemē un Rīgā, pa konkrētu maršrutu pie pircējiem dodas 2 autoveikali.

Kopš 2015.gada mērķtiecīgi strādāts pie zīmolvedības, attīstot pašreizējo logo, veikalu noformējumu, izstrādāts moderns produktu iepakojuma dizains, attīstīta mājaslapa www.kunturi.lv ar pasūtījumu platformu, izveidoti un uzturēti sociālo tīklu konti Facebook un Instagram.

Kopš 2014.gada ir stabila sadarbība ar top! veikalu tīklu – 11 veikalos ir mūsu ražotā svaigā cūkgaļa, nodrošinot stabilu svaigās sadalītās cūkgaļas realizāciju un arī nedaudz gaļas kulinārijas realizāciju.

Kopš 2016. gada mūsu svaigā cūkgaļa kā augstākās kvalitātes produkts ir SKY lielveikalu vitrīnās un tiek izmantota pārstrādes cehā “Melnā govs”.

2021.gadā esam uzsākuši sadarbību ar veikalu tīkliem ELVI, RIMI, Stockmann gaļas kulinārijas un desu tirdzniecībā.

Ir izstrādāts gaļas pārstrādes ceha projekts.

Pēdējos gados saimniecības neto apgrozījums ir virs 2 MEUR, bilances vērtība virs 1 MEUR, ilgtermiņa kreditoru nav.

Saimniecība Kunturi ir pilna cikla saimniecība no sivēnu iegūšanas un izaudzēšanas līdz kvalitatīvu gaļas produktu piegādei līdz veikala plauktam vai klienta mājām.

Aptuveni 60% no apgrozījuma sastāda gaļas realizācija mūsu firmas veikalos, 30% realizācija lielveikalos, 10% pārējie sadarbības partneri – skolas, interneta veikali, mājražotāji, privātie klienti u.c.

Vesels ēdis – vesels dzīvo!

 

Precīzāki jautājumi:  Jurģis 26558470