Publicēts: 05.12. 2018

Dzīvas cūkas un cūkgaļas cenas

Pasaules tendences 2018.gadā novembrī: 

Nokauto dzīvnieku skaits ES ir pieaudzis par 2,4% līdz augustam, savukārt Latvijā tas pieaudzis par 10,3%, kas ir trešais lielākais kaušanas apjoms ES. Kopumā augustā vērojams neliels kaušanas samazinājums, kas saistīts ar sausumu un karstumu vasarā, paildzinot cūku nobarošanas ilgumu.

Cūkgaļas cenas ES ir par 5,4% zemākas nekā pērn attiecīgajā laikposmā. Pēdējā nedēļā ES pieaugušas sivēnu cenas, bet tās joprojām ir par 17,8% zemākas nekā pirms gada. 

ES importa apjomi no 2018.g. jan. - sep. samazinājušies par 2,7%. Arī vērtības izteiksmē ir vērojams neliels kritums. Imports no Šveices samazinājies par 10%, taču no vairākiem citiem partneriem (RS,NO,CZ) imports ir audzis. Pasaules mērogā Ķīna un HKG saglabā lielākā importētāja pozīciju, taču importa apjomi ir sarukuši, jo tiek pārstrukturēta ražošana.

Prognozē, ka ĀCM ietekmes rezultātā pieaugs konkurence cūkgaļas tirgū par Ķīnas piegādēm. 

ES eksports no 2018.g. jan.- sep. palielinājies par 1%. Joprojām galvenais eksporta tirgus ir Ķīna, kur eksporta apjomi samazinājušies par 3%. Savukārt eksports pieaudzis uz JPN (+2%), KOR (+20%), PHI (+13%), VIET (+66%) u.c.

 

Informatīvais materiāls: 

http://ejuz.lv/cukkopiba11