Cūkkopības uzņēmums SIA “Ulbroka” kļuvis par pirmo Baltijā, kam piešķirts starptautiskā standarta GLOBALG.A.P. (Good Agricultural Practice) sertifikāts, kurš uzņēmumam ļauj turpmāk startēt nozīmīgos eksporta tirgos.

“GLOBALG.A.P. ir visā pasaulē lietots lauksaimniecības produktu ražošanas procesu standarts, kas ietver kontroli un darbības izvērtējumu pilnībā visos uzņēmuma darbības posmos,” skaidro SIA “Ulbroka” valdes priekšsēdētāja vietnieks Raimonds Veinbergs.

“Ievērojot GLOBALG.A.P. standartus, varam uzturēt produkta kvalitāti un padarīt ražošanu efektīvāku. Tas sniedz mums iespēju piegādāt produkciju jauniem, arī – starptautiskiem tirgiem. Klientiem un sadarbības partneriem GLOBALG.A.P. ir apliecinājums, ka SIA “Ulbroka” darbojas atbilstoši mūsdienu tehnoloģiju, kvalitātes, higiēnas, vides un energoefektivitātes prasībām.”

Sasniegto augstu vērtē arī “Latvijas cūku audzētāju asociācija” valdes locekle Dzintra Lejniece: “Esmu patiesi lepna, ka SIA “Ulbroka” ir pirmais uzņēmums Baltijā, kas ieguvis šo sertifikātu.”

Savukārt GLOBALG.A.P. pārstāve Latvijā Edīte Strazdiņa uzteic SIA “Ulbroka” izpratni un nopietno attieksmi sertifikācijas procesā: “Sertifikācijas audita laikā netika konstatēta neviena neatbilstība, kas ir augsts līmenis pat Eiropas mērogā.”

GLOBALG.A.P. sertifikāciju “Ulbroka” ražotajai cūkgaļai veicis starptautiski atzīts auditors un sertificēšanas uzņēmums “Control Union Certifications”. Sertifikāts tiek piešķirts uz vienu gadu.

“Lai to saņemtu arī nākamajā gadā, sasniegtais līmenis būs jāspēj noturēt,” uzsver SIA “Ulbroka” projektu vadītājs Andris Kokts.

SIA “Ulbroka” reģistrēta 1992.gadā. Tās pamatkapitāls ir 1 707 408 EUR. Uzņēmums tika izveidots uz saimniecības “Ulbroka” bāzes un tā pamatdarbības joma ir cūkgaļas un vaislas cūku ražošana, cūku kautuves darbība, cūkgaļas piegāde patērētājam, augkopība, graudu kaltēšana un pārstrāde, tirdzniecība ar lopbarību, kā arī elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošana biogāzes stacijā. Saimniecībā ir nodarbināti 48 darbinieki. 2018. gadā SIA “Ulbroka” strādāja ar 5,575 miljonu eiro apgrozījumu. 2018. gada kopējais maksājums valsts kopbudžetā veido 1,412 miljonus eiro Četros gados uzņēmumā investēti 6,42 miljoni eiro, no kuriem 54% bijis Eiropas fondu atbalsts.