Citadele sadarbībā ar LAD ievieš jaunu un vienkāršotu pakalpojumu - "Atbalsta kredītu zemniekiem"

Ir lietas, kas jādara. Jāpārsēj lauki. Jāpērk sēkla, minerālmēsli un dīzelis. Salūzusī tehnika jālabo. Lopi jābaro. Ganāmpulki jāatjauno. Tehnika jāpērk. Nerunāsim par vēja, saules, lietus un kaitēkļu radītajiem postījumiem, ēku remontu un būvēšanu.

Jauns, vienkāršs kredīts lauksaimniekiem. Bez īpašuma ieķīlāšanas.

 


Banka Citadele lauksaimniecības uzņēmumiem izstrādājusi jaunu atbalsta produktu - "Atbalsta kredītu zemniekiem". Tas viegli un ātri pieejams katram lauksaimniekam, kurš sadarbojas ar Lauku atbalsta dienestu (LAD). "Atbalsta kredīts zemniekiem" atšķiras no lauksaimniekiem pieejamajiem citiem Citadeles kredītiem ar to, ka tiek izsniegts bez īpašuma ieķīlāšanas un tiek noformēts paātrinātā kārtībā. Kredīta summas ir robežās no 1 000 līdz 20 000 eiro, izsniegšanas termiņš ir apmēram piecas darba dienas no dokumentu iesniegšanas. Šim kredītam ir vienkāršoti izvērtēšanas kritēriji - galvenais kritērijs, pēc kura banka vadās kredīta izsniegšanā, ir no LAD saņemtie platību maksājumi. Kredīta limits ir līdz 70% apmērā no iepriekšējos divos gados saņemtajiem vidējiem ikgadējiem vienotajiem platības maksājumiem. Tas nozīmē, ka šo kredīta veidu var izmantot tie lauksaimnieki, kuru īpašumā ir vismaz 25 hektāri lauksaimniecības zemes. Procentu likme ir no 14% gadā un kredīts tiek piešķirts uz vienu gadu ar pagarināšanas iespējām.
 
Kredītam var pieteikties visās Citadeles filiālēs Latvijā 20 pilsētās, kā arī Rīgā bankas Citadele galvenajā ēkā - Republikas laukumā 2a (tālr: 67010841). Pieteikumā Atbalsta kredīta saņemšanai lauksaimniekam bankā jāiesniedz pieteikums un informācija par iepriekšējos divos gados saņemtajiem vienotajiem platību maksājumiem un pašlaik deklarētajām platībām. Kredīts pieejams jebkuras juridiskās formas lauksaimniecības uzņēmumiem - zemnieku saimniecībām, sabiedrībām ar ierobežotu atbildību (SIA), individuālajiem komersantiem vai akciju sabiedrībām jebkuriem mērķiem, kas var rasties saimniekojot.
 
Biznesa klientu segmentā mazo un vidējo uzņēmumu un lauksaimnieku kreditēšana ir bankas Citadele prioritāte. Līdz ar bankas īpašnieku maiņu 2015. gadā Latvijas lauksaimniekiem piešķirto kredītu summa ir gandrīz trīskāršojusies. Par 61% ir palielinājies arī piešķirto kredītu skaits. 2015. gadā Citadele banka Latvijā lauksaimniekiem piešķīra 140 kredītus 22,9 miljonu eiro apjomā. Tas ir par 192% vairāk nekā 2014. gadā, kad lauksaimniekiem tika piešķirti 87 kredīti par summu 7,8 miljoni eiro. Palielinājušās ir arī kredītos lauksaimniekiem piešķirtās summas. Vidējā šāda kredīta summa 2015. gadā bija 163 000 eiro, kas ir par 81% vairāk nekā 2014. gadā, kad tā bija 90 000 eiro. 2015. gadā pieaudzis arī lauksaimniekiem izsniegtā finansējums tehnikas iegādei izmantojot līzingu - no 3,8 miljoniem eiro 2014. gadā līdz 7,5 miljoniem eiro 2015.

Papildu informācija:
Āris Dreimanis
Bankas Citadele Komunikācijas daļas vadītājs
Tālr. 26124824
E-pasts: aris.dreimanisŠī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.