Transatlantiskā tirdzniecības un investīciju partnerības nolīgums

Eiropas Savienībai ASV ir nozīmīgākais tirdzniecības partneris, un ASV Eiropas Savienība ir otrais lielākais tirdzniecības partneris aiz Ķīnas. Tomēr dažādi šķēršļi tirdzniecībai un investīcijām, jo īpaši netarifu barjeras un regulatorie pasākumi, ierobežo plašāku ekonomiskās sadarbības potenciālu.

 

Ņemot vērā, ka šobrīd Latvija uz ASV eksportē samērā šauru produktu klāstu, bet ASV ir salīdzinoši prognozējams un milzīgs noieta tirgus, ir sagaidāms, ka Latvijas uzņēmumiem TTIP noslēgšana sniegs plašākas iespējas paplašināt savus eksporta tirgus un investīciju piesaistes avotus. Vienlaikus gan uzņēmēju vidū, gan sabiedrībā pastāv bažas par konkurences pieaugumu līdz ar ASV produkcijas ieplūšanu Eiropā.

 

2015.gadā Latvijas prezidentūras ES laikā viena no prioritātēm būs ES un ASV sarunu par TTIP aktivizācija. Tādēļ pirms sarunu atsākšanās vēlamies Jūs aicināt uz ekspertu un uzņēmēju diskusijupar Transatlantiskā tirdzniecības un investīciju partnerības nolīgumu (TTIP): kādas cerības Latvijas uzņēmējiem ir vērts saistīt ar šāda TTIP līguma noslēgšanu un kādām jābūt ES un Latvijas uzņēmēju prasībām, lai izmantotu potenciāli jaunu pieejamo tirgu Latvijas ekonomikas labā.

 

 

 

Papildu informācija pieejama:

1.LDDK biedru portālā pie jautājuma: "ES un ASV Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības nolīgums", http://biedriem.lddk.lv/index.php?id=10252&c=-8

2.Eiropas Komisijas mājas lapā, http://ec.europa.eu/trade/policy/in-focus/ttip/

 

3.ASV misijas ES mājas lapā, http://useu.usmission.gov/ttip.html